O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Pokiston Islom Respublikasiga rasmiy tashrifi doirasida “Uzbek Overseas Geology Company” MChJ rahbariyati hamda Pokistonning PMDS kompaniyasi vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar xorijiy mamlakatlarda geologiya-qidiruv ishlari va geologik tadqiqotlarni amalga oshirish bo‘yicha o‘zaro hamkorlik masalalarini muhokama qildilar.
Muzokaralar yakunida kelgusi hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni nazarda tutuvchi Hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu kelishuv ikki tomonlama hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqishi va geologiya sohasida xalqaro loyihalarni rivojlantirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

During the official visit of President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Islamic Republic of Pakistan, management of “Uzbek Overseas Geology Company” LLC met with representatives of the Pakistani company PMDS.
During the meeting, parties discussed issues of mutual cooperation in implementation of geological prospecting and geological research in foreign countries.
At the end of negotiations, a Memorandum of Cooperation was signed, which provides for establishment of further cooperation and implementation of joint projects.
It is expected that this agreement will take bilateral cooperation to a new level and will contribute to development of international projects in the field of geology.