Habib Rafiq Enginnering Pvt. Ltd. kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi
2026-yil 27-aprel kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari R. Yusupov vazirlik, “Uzbek Overseas Geology Company” MChJ mutasaddilari bilan birgalikda “Habib Rafiq Enginering Pvt. Ltd.” (“HRL”) kompaniyasining ijrochi direktori Abid Chima boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Vazir o‘rinbosari HRL delegatsiyasiga O‘zbekistonda tog‘-kon sanoati va geologiya sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, erishilayotgan natijalar haqida ma’lumot berib o‘tdi. O‘z navbatida mehmonlar Pokistondagi foydali qazilmalarni o‘zlashtirishda O‘zbekiston tajribasidan foydalanishga va bu borada hamkorlikda ishlashga qiziqish bildirdi.
Shuningdek, tomonlar “HRL” hamda “UOGC” o‘rtasida “yo‘l xaritasi”ni imzolash masalalarini muhokama qildilar.

A meeting was held with representatives of “Habib Rafiq Engineering (Pvt.) Ltd”
On April 27, 2026, Deputy Minister of Mining Industry and Geology R.Yusupov, together with officials of the ministry and “Uzbek Overseas Geology Company” LLC, held a meeting with a delegation led by Abid Sheema, Executive Director of “Habib Rafiq Engineering (Pvt.) Ltd.” (HRL).
The Deputy Minister briefed the HRL delegation on the reforms being implemented in Uzbekistan in the mining and geology sector and the results achieved. In turn, the guests expressed interest in using Uzbekistan’s experience in developing mineral resources in Pakistan and working together in this regard.