Habib Rafiq Enginnering Pvt. Ltd. kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi
2026-yil 27-aprel kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari R. Yusupov vazirlik, “Uzbek Overseas Geology Company” MChJ mutasaddilari bilan birgalikda “Habib Rafiq Enginering Pvt. Ltd.” (“HRL”) kompaniyasining ijrochi direktori Abid Chima boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Vazir o‘rinbosari HRL delegatsiyasiga O‘zbekistonda tog‘-kon sanoati va geologiya sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, erishilayotgan natijalar haqida ma’lumot berib o‘tdi. O‘z navbatida mehmonlar Pokistondagi foydali qazilmalarni o‘zlashtirishda O‘zbekiston tajribasidan foydalanishga va bu borada hamkorlikda ishlashga qiziqish bildirdi.
Shuningdek, tomonlar “HRL” hamda “UOGC” o‘rtasida “yo‘l xaritasi”ni imzolash masalalarini muhokama qildilar.

Состоялась встреча с представителями компании Habib Rafiq Engineering Pvt. Ltd.
27 апреля 2026 года заместитель министра горнодобывающей промышленности и геологии Р. Юсупов совместно с должностными лицами министерства и ООО «Uzbek Overseas Geology Company» провел встречу с делегацией во главе с исполнительным директором компании «Habib Rafiq Engineering Pvt. Ltd.» («HRL») Абидом Чимой.
Заместитель министра проинформировал делегацию HRL о реформах, проводимых в горнодобывающей и геологической отраслях Узбекистана, и достигнутых результатах. В свою очередь, гости выразили заинтересованность в использовании опыта Узбекистана при освоении полезных ископаемых в Пакистане и совместной работе в этом направлении.